جشن سينترکلس   

به زودی تعطیلات کریسمسه ٬ همه جا یک رنگ دیگه ای داره... کلی خوشحالم که یک هفته تعطیلم٬ کیان واسه سه روز٬ آخرین سفر دو نفره را برنامه ریزی کرده٬ البته فکر کنم این سفر به جهات وزن سنگین من کلی با سفرهای قبلیمون فرق داشته باشه٬ کلی ذوقشو دارم....

اینجا تقریبا ۳ هفته  قبل از جشن کریسمس٬یعنی ۵ دسامبر جشنی دارن که فکر کنم مخصوص هلند و شاید یکی دو کشور دیگه باشه٬ این روز مهمتر و با حالتر از کریسمس جشن گرفته میشه٬ اسمش جشن سینترکلس هست. سینتر کلاس یک مرد مسنی شبیه بابا نویل که از اسپانیا با اسب سفیدش میاد و یک برده سیاه هم همراهشه به نام پیت. بچه ها از چند روز قبل کفشاشون دم در می ذارن که سینت (که همون پدر مادر فلک زده هستن) توش کادو و شکلات که با حرف اول اسم اونها شروع میشه بذارن. جدا از این داستانها توی فامیل قرعه کشی میشه و هر کسی اسم یکی رو بر میداره و باید برای اون طرف یک سورپریز درست کنی که با شخصیت و چیزی که اون مشغول هماهنگ باشه ٬ معمولا یک چیری تو مایه های جوک هم در میاد و در کنارش باید یک شعر برای اون طرف بنویسی و یک کادو بخری. خلاصه کلی هیجان انگیز البته اگه تعداد افراد زیاد باشن.

امسال کلی کادوهای باحال گرفتم ٬نی نی هم هنوز نیومده کلی کادو دار شده٬خدا بخیر بگذره سال دیگه رو... من برای کیان یک baby carrier گرفتم ٬کیان کلی ذوق کرده بود و باهاش تمرین بابا بودن می کرد.

دو هفته دیگه تو شرکتمون هم جشن داریم هر کسی یک موزیک دلخواهشو میتونه بذاره ٬ پارسال آهنگ از گروه red hot chilly peper را انتخاب کرده بودم اما امسال دلم می خواد آهنگ ایرانی انتخاب کنم...اگه آهنگ ایرانی خوبی میشناسین بگین که این آهنگ بتونه واسه خارجیها هم جالب باشه.

لینک
یکشنبه ۱۸ آذر ،۱۳۸٦ - Tahereh Keimanesh